PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=335872}

Wielkie kino

Epic Movie
4,7 37 625
ocen
4,7 10 1 37625
2,0 7
ocen krytyków
Wielkie kino
powrót do forum filmu Wielkie kino

Genialna komedia!!

ocenił(a) film na 8

Jest to moja ulubiona komedia. I wg mnie najlepsza ze wszystkich komedii parodiujacych. Jak dla mnie Scarry Movie sie chowa pod kazdym wzgledem.

"Enough is enough!! I have had it with this motherfucking snakes on this motherfucking plane!!"

ocenił(a) film na 1
Arto0X

Jeśli dla Ciebie Scarry Movie to jest wyznacznik filmów parodiujących to chyba Twoja wiedza na temat kina jest wprost proporcjonalna do poziomu poczucia humoru (0)...

ocenił(a) film na 8
wild_wolf

A jesli dle Ciebie Scarry Movie to nie jest film parodiujacy, to twoja wiedza na temat komedii jest wprost proporcjonalna do poziomu poczucia humoru (0)...

ocenił(a) film na 1
Arto0X

Co ty?Z choinki?
Czy ja gdzieś piszę że nie jest? Jak widać z umiejętnością czytania ze zrozumieniem też masz problemy. Biedactwo!

ocenił(a) film na 8
wild_wolf

Jesli juz tak bardzo chcesz odpowiedzi na swoje pytanie to: tak - Scarry Movie jest dla mnie wyznacznikiem komedii parodiujacych. A to dlatego, ze jest to najslawniejsza seria komedii parodiujacych i nie ma chuja zeby ktos sie z tym nie zgodzil.

Zadowolony??

ocenił(a) film na 1
Arto0X

Dla tego jest mi szalenie Ciebie żal, bo po pierwsze nie prawda że jest to najsłynniejsza seria komedii parodiujących, a po drugie twój poziom jest tak niski, że nie umiesz napisać zdania bez używania wulgarnych inwektyw.

wild_wolf

wild wolf, bardzo proszę o podanie tytułów innych filmów parodiujących.

ocenił(a) film na 1
Letham

pfff dzieciaki ja rozumiem że wy jesteście pokolenie McDonalda, ale gdyby nie te filmy, to by nie było "Strasznego filmu" itp ...

http://www.filmweb.pl/f6223/Hot+Shots!,1991
http://www.filmweb.pl/f6222/Hot+Shots+2,1993
http://www.filmweb.pl/f30762/Naga+bro%C5%84++Z+akt+Wydzia%C5%82u+Specjalnego,198 8
http://www.filmweb.pl/f30668/Naga+bro%C5%84+2+1+2++Kto+obroni+prezydenta,1991

a ten pan po prostu jest ikoną filmu - parodii http://mel.brooks.filmweb.pl/

a to tylko początek ;)
Te filmy charakteryzują się humorem trochę wyższych lotów niż picie gówna z rowu ....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Arto0X

zgadzam sie z wild wolf..mel brooks jest mistrzem parodii. a jego robin
hood bije na lopatki wszystkich innych.

karinaa7

Ja także zgadzam sie z wild wolfem, "Hot Shots" to jest parodia pełną gębą parodiując film "Top Gun" ,"Rambo","Rocky","Tańczący z wilkami",i wiele innych ,ale za to nie zgadzam sie co do tego że "Naga Broń" jest parodią innych filmów ,jak dla mnie to jest tylko komedia, ale za to super komedia, a co do parodii to wymienię kilka tytułów wartych uwagi . "Strzelając Śmiechem" jest to parodia głownie filmu Zabójcza Broń ale znajdą sie w tym filmie i inne tytuły . "Poznaj Moich Spartan" tego chyba nie trzeba opisywać ,jest to parodia filmu "300" . "Czy Leci z Nami Pilot" jest parodią filmów katastroficznych z udziałem samolotów

uren

"Naga Broń" jest parodią seriali kryminalnych z lat 70'tych jak "Columbo", "Kojak". Początkiem trylogii był miniserial "Police Squad"

Arto0X

Rzeczywiście biedactwo :D

Arto0X

ty sie zblazniles kompletny pacanie, wychowany na tandetnych, beznadziejnych "Scary Movie" ktore w porownaniu z dzielami pana Brooksa to jest dopiero kupa gowna, i kazdy oprocz dennych nastolatkow to powie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Arto0X

jeśli jeszcze nie zauważyłeś, to cie uświadomię...wszystkim nam jest ciebie bardzo żal, i gdyby nie kryzys pewnie byśmy się złożyli na kaftanik albo przynajmniej lentylki dla ciebie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wild_wolf

Jednak "Straszny film" jest najbardziej znaną parodią. Większości ludzi właśnie ten film przychodzi na myśl, kiedy mowa o parodiach. Nie możesz oczekiwać, że więcej osób oglądało jakikolwiek film Mela Brooksa niż "Straszny film".

leniwa_cisza

no i? tylko jedynka SF może się równać z Brooksem i Nielsenem

Cash

Chodzi mu o to że to jest najsłynniejszy film parodiujący, a nie najlepszy.

ocenił(a) film na 6
LordRahl

Nie ważne jak bardzo rozpoznawalny ,ale liczy się to czy jest na prawdę dobry...

ocenił(a) film na 3
wild_wolf

dobrze mówi, polać mu!

Arto0X

Film wyjątkowo zjebany i nieśmieszny. Tania komedyjka, która dla 14letnich dzieci neo może jest zabawna.
Wild Wolf do twojej listy dorzuciłbym jeszcze zajebistą "Mafię", "Robin Hooda i facetów w rajtuzach" i "Szklanką po łapkach"

ocenił(a) film na 7
SilentJay

Ja tam jakoś przymknąłem oko na poziom humoru. Masz rację, prawdziwa klasyka to "Robin Hood i facetów w rajtuzach" i "Szklanką po łapkach". A co do "Mafii"... to najlepszy wzór dla tego typu filmów. Absolutny klasyk.

Lucas207

Z filmów-parodii to jeszcze:
"Dracula - wampiry bez zębów"
"2001: Odyseja komiczna"
"Ściągany"

I według mnie każdy z nich jest śmieszniejszy od którejkolwiek części Scary Movie.

ocenił(a) film na 1
SilentJay

Dzieki wszystkim za przyznanie racji ;)
A Robin jest filmem Brooksa ;)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
Arto0X

Ja się zgadzam z Arto0X. Lubię filmy gdzie parodiowane jest wiele filmów, znanych filmów. Niektórym osobom podoba sie taki humor, lekko głupkowate i durne sceny, bez sensu wprost mozna powiedziec. Kocham takie filmy xD Nie zawsze wszysko sie misu ze soba łaczyc i miec sens...-.-'

ocenił(a) film na 8
MrAnderson

Dokladnie. A komedia ma to do siebie, ze czym glupsza, tym lepsza :)

ocenił(a) film na 1
Arto0X

to ma być dobry film??????????????????????????????????????????????? to tylko zwykły burdel!!!

ocenił(a) film na 1
Arto0X

ten film to jedno wielkie gówno, poupychane na siłe żałosne parodie lepszych i gorszych filmów. Nawet wspomniany Scary Movie (przez jedno 'r') to wysoka klasa przy tym czymś. A filmy takie jak Hot Shots czy dzieła Brooksa to naprawdę dobre parodie. I nie pyskuj, szczeniaku (Artox) do starszych i bardziej obeznanych ludzi od ciebie. Możesz im najwyżej buty wyczyścić. Dziecko neo sie znalazło.

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

Sam jestes szczeniakiem, bo twoja stara puscila sie z psem.
Ci "bardziej obeznani ludzie" ogladaja jakies bajeczki Mela Beooksa, ktore mozna puscic w niedzielne popoludnie dla calej rodziny... Zal. To najgorszy rodzaj filmu jaki moze byc. A smieszne to to bylo 20 pare lat temu...

ocenił(a) film na 1
Arto0X

'Sam jestes szczeniakiem, bo twoja stara puscila sie z psem. '
Wow, co za riposta! Normalnie aż zamknąłem się w sobie :((( pojechałeś mi...
Założę się, że taka myśl naszła cie po obejrzeniu tego filmu (jak ten satyr pokazał rudej zdjecie swoich 'rodziców'). Widać, swój do swego ciągnie :)

użytkownik usunięty
Bruce_Lee

Bruce Lee zgadzam sie z toba. gowno to malo powiedziane. wspolczuje ludziom którzy sie z tego smieją. najbardziej żalosny film jaki widzialem.

Arto0X

jestes zenujacy z tymi swoimi bluzgami na kazdego, kto osmielil cie skrytykowac. Ssij se sam pacanie

ocenił(a) film na 8
krolowa_sniegu_2

A moze ty mi possasz?

Arto0X

odwazne slowa jak na niedorozwinięte umysłowo dziecko . ;]

ocenił(a) film na 8
krolowa_sniegu_2

Wiem, ze to lubisz. W koncu do tego zostalas stworzona

Arto0X

mocna teorie wyglaszasz, biorac pod uwage, ze masz 8 lat, czyzby ojciec ci tak powtarzal kazdej, chlodnej nocy
poszukaj kompanow w poblizu swojej podstawowki, nara

ocenił(a) film na 8
krolowa_sniegu_2

Wystarczy, ze klekniesz i otworzysz buzke. Jak jestes brzydka to najwyzej worek na glowe ci zaloze

Arto0X

Osobiście bardzo podobała mi się Parodia Jacka Sparow i głównie dla tego oglądnęłam. I jeszczę za rolę białej su"i Gnarni :) Kocham tę aktorkę.
Jeżeli mogę jeszcze dopowiedziec do tematu Strasznego Filmu.
Jest to na pewno najbardziej rozpoznalalna parodia, nie mówię, że najlepsza. Bo nie widziałam ich za dużo. Ale wśród młodzieży Straszny Film, że tak to ujmę " wymiata" :)

Arto0X

Stary, ja naprawdę, uwielbiam kretyńskie komedie, ale to mnie po prostu w ogóle nie rozśmieszyło. Jedyne, przy czym się uśmiechnąłem, to genialne odegranie parodii Jacka Sparrowa - facet był po prostu idealny w tej roli, zachowywał się i gadał dokładnie jak Depp jako Pirat z Karaibów...
Ale reszta... dno i trzy metry mułu. Naprawdę.
A Scary Movie po prostu uwielbiam, lubię nawet te ostatnie części... ale to... nie.. 3/10. Miałem dać 2, ale jednak myślę, że może być coś gorszego.

Arto0X

Film według mnie kiepski, choć nie powiem - zawsze mogło być gorzej.
Zwracam się z jedną prośbą - moglibyście nie pakować wszystkich nastolatków do jednego worka? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones